تبلیغات
مرجع تخصصی کنکور96 و دانشگاه فرهنگیان - تخصصی گروه تجربی
تابلوی اعلانات وب

راهنمایی ومشاوره

راهنمایی ومشاوره

نحوه خواندن درو تخصصی تجربی(شیمی)

 با توجه به ضریبی که این درس در کنکور سراسری دارد (ضریب 9) یکی از بااهمیت ترین دروس اختصاصی گروه علوم تجربی است (یعنی بعد از زیست شناسی مهم ترین درس به حساب میآید.) قبولی در رشته پزشکی بدون کسب یک نمره ی بالا در این درس امکان ندارد. درصد این درس جبران کننده دروس فیزیک و ریاضی است .

 دقت داشته باشید برای کسب رتبه ی زیر 2000 باید حداقل 70 درصد و برای کسب رتبه های سه رقمی (زیر 1000) نیاز به درصد بالای 80 دارید.

در هنگام مطالعه ی این درس دقت داشته باشید که حل تمرین ها و مسائل ، بسیار مفید و ضروری است . برخی از دانش  آموزان تجربی این درس را مانند زیست شناسی مطالعه می کنند، که این کار بسیار اشتباه می باشد. در درس شیمی پس از مطالعه ی دقیق درس از مسائل حل شده شروع کنید و باحل مجدد آنها، بدون رجوع به کتاب کار را ادامه دهید. سپس مسائل کتاب و یا جزوه درسی تان را با دقت حل کنید و پس از آن که به درس و مسائل احاطه پیدا کردید به سراغ تست بروید. مرور این درس را نیز در برنامه ی درسی خودتان بگنجانید و مطابق برنامه ی مرورها به درس های قبلی بازگشته و آنها را مرور کنید تا دچار فراموشی نشوید. 

برخی از دانش  آموزان در حل مسائل و تست ها کار را تا اواسط حل ادامه می دهند و سپس به هوای آنکه این تست را فرا گرفته اند، حل مسأله یا تست را رها کرده و به سراغ تست بعدی می روند. اگر می خواهید در کنکور دچار مشکل نشوید این کار را نکنید و مسأله را تا رسیدن به جواب نهایی دنبال کنید. این کار علاوه بر افزایش سرعت و دقت عمل شما در کنکور باعث افزایش توانایی حل مسأله می گردد. 


فاطمه
دوشنبه 1394/11/12 12:35
سلام ممنونم از پاسخ دهی به موقع تون
کارتون خیلی بااارزشه*********


خیلی وضعیت فعلی زندگی آزاردهنده ست .نه امیدی به قبولی در کنکو بعداز سالهاپشت اون موندن.ونه......


تشکراز لطفت تون.
پاسخ قاسمی : سلام به شما ...
خواهش میکنیم . ممنون از حضور گرم شما.
ان شاالله که قبولید با توکل بر خدا .
موفق و موید باشید