تبلیغات
مرجع تخصصی کنکور96 و دانشگاه فرهنگیان - زنگ خطر
تابلوی اعلانات وب

راهنمایی ومشاوره

راهنمایی ومشاوره

سلام به همه شما کنکوری های عزیز 
دوستان من امروز در این پست ویژه قرار هست در باره مضرات وسیله ای صحبت کنیم  که متاسفانه خیلی ها حتی در کنار سفره صبحانه و ناهارو شام هم  اون رو رها نمیکنن.
از امواج الکترو مفناطیسی مضر این وسیله خدمتتون میگم که برای بچه های ده تا دوازده سال بسیار بسیار بسیار خطرناکه .درسته تا الان نکته ای مبنی بر ارتباط بین امواج این وسیله و سرطان مشاهده نشده اما خیلی از تحقیقات میگن که رابطه ای بین این دو وجود داره . 
نکته دوم : مشکلات خواب هست . خیلی وقت ها به جهت اینکه نیاز هست ازین وسیله در شب استفاده کنیم به خصوص موقع خواب ممکن هست مغز دران لحظه هوشیار بشه و باالطبع اتفاقی ک میفته اختلال در خواب هست . 
کاهش تمرکز و افت تحصیلی به جهت استفاده بیش از حد ازین وسیله و البته استفاده نادرست ازین وسیله به ویژه در نوجوون ها از جمله عوارض دیگه این وسیله است . 
نکته بعدی اضطراب و نگرانی : خیلی از نوجوون ها هراس این رو دارند که نکنه والدینشون از اطلاعات موجود در این وسیله باخبر شوند . که این خودش به نوعی اضطراب رو به همراه داره .و همین اضطراب ها هم باعث میشه تا درباره اطلاعاتی که دراین وسیله نگهداشتن به والدینشون دروغ بگن . 
عدم تناسب مطالب موجود در این وسیله با سن نوجوانان : گاهی به این جهت که اطلاعات موجود در این وسیله با روحیات و سن نوجوون ها تناسب نداره باعث درگیری ذهنی و مشغولیت بی مورد اونها میشه که اگر پیشرفت کنه سم و خطر بزرگی به حساب میاد .
کاهش خلاقیت : استفاده ازاین وسیله به شدت روی قوه خلاقیت شما اثر میگذاره و باعث میشه که راه شکوفایی ذهن و اندیشه شما بسته بشه . و درنتیجه خلاقیت شما به طرز شگفت انگیزی کاهش پیدا میکنه .
حتما حدس زدید که وسیله ای که درباره اش براتون صحبت کردیم چی هست ؟ بله موبایل 
وسیله ای که مضراتش بیشتر از محسناتش هست  . 
دوستان خوب کنکوری حرفایی که زدیم دقیقا حاصل نتایج پژوهش های دانشمندان و محققانه . یعنی سندیت علمی داره . پس لطفا یکم بیشتر درباره استفاده از این وسیله فکر کنید . 
ویک حرف درگوشی با پدر ومادرها : 
والدین عزیز به این جهت که شما نمیتونید روی مخاطبان فرزندان نوجوانتون کنترل داشته باشید در نتیجه از مراودات اونها هم نمیتونید باخبر باشید . 
پس حواستون و تمرکزتون رو بیشتر حول این موضوع ببرید و براش راه حل دوستانه و مناسب انتخاب کنید . یک اصل رو در تربیت فرزندانتون فراموش نکنید : نظارت غیر مستقیم . حتما ازاین شیوه در این موضوع استفاده کنید . یادتون باشه بچه های شما در هر سنی گل های زیبای خداوندهستند که در هر لحظه نیاز هست که ازونها مراقبت کنید که خدایی نکرده مثل برخی از همسن های خودشون به سمت پژمردگی نرن . 


بنیامین
دوشنبه 1394/10/28 17:20
یه سوال دیگه
ببخشید مثلاتو چه رشته هایی از دانشگا فرهنگیان جای پیشرفت شغلی داره؟
واینکه ایا میشه از طریق دانشگاه فرهنگیان استاد دانشگاه شد؟
ممنونم از جواب خوبتون
با تشکر
پاسخ قاسمی : جواب داده شد
بنیامین
دوشنبه 1394/10/28 17:17
یه سوال دیگه
ببخشید مثلل تو چه رشته هایی از دانشگا فرهنگیان جای پیشرفت شغلی داره؟
واینکه ایا میشه از طریق دانشگاه فرهنگیان استاد دانشگاه شد؟
ممنونم از جواب خوبتون
با تشکر
پاسخ قاسمی : بله میشه به درجه استادی دانشگاه هم رسید
مثال در رشته مشاوره شما با ادامه تحصیل البته خارج از دانشگاه میتونید در گنار شغل معلمی به کار مشاوره هم بپردازید.
ولی به ظور کلی پیشرفت شغلی در ا.پ در رسته مدیریتی و ... است
بنیامین
یکشنبه 1394/10/27 23:51
باسلام
ببخشید یه سوال داشتم
میخواستم بدونم که ایا دانشگاه فرهنگیان واسه پسرها هم خوبه؟
ایا در دانشگاه فرهنگیان جای پیشرفت شغلی وجود داره؟
پاسخ قاسمی : سلام ...
کار شما معلمی هست . چرا نباید خوب باشه ؟ به ویژه الان که بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه های دیگه هیچ ضمانتی برای کار نیست تربیت معلم به شرط علاقه به هنر و حرفه معلمی جای خوبی هست .جای پیشرفت شغلی بسته به رشتتون متفاوته . اما در حالت عادی ارتقا به مدیریت میتونه جز پیشرفت ها در ا.پ محصوب بشه
مهسا
یکشنبه 1394/10/27 20:05
سلام خسته نباشید
میخواستم بپرسم اگه دانشگاه تربیت معلم ی شهر دیگه قبول شیم بعد از ازدواج میشه به شهر سکونت همسر منتقل شم؟؟دوران دانشجویی منظورمه.
و اینکه اگه لیسانس علوم تربیتی تربیت معلم خوند میشه ارشد مشاوره شرکت کرد؟
یعنی امکان تغییر رشته و شغل وجود داره؟
پاسخ قاسمی : سلام . انتقالی در دوران دانشجویی امکان پذیره . میهمان و دائم .
بله میشه ارشد مشاوره شرکت گرد. موفق باشید
بنیامین
سه شنبه 1394/10/15 13:21
خیلی سبز ومهروماه برای ادبیات عمومی انسانی هم مفیده یا فقط برای ریاضی هاوتجربی هاس؟
پاسخ قنواتی : سلام شما دارید میگید عمومی...بله مفیده
بنیامین
دوشنبه 1394/10/14 12:20
سلام ببخشید برای ادبیات عمومی رشته انسانی کتاب گاج ادبیات عمومی مناسبه یا نه؟
باتشکر
پاسخ قاسمی : سلام . گاح عموما یکی از منابع توصیه شده کنکوره . بله . اما پیشنهادمون روی ادبیات جامع خیلی سبز و جامع مهرو ماه هست . خیلی سبزیک مزیت داره! و اون هم اینه که درسنامه زبان فارسی و تست داره! تمام تاریخ ادبیات و لغت هارو به صورت خط به خط به صورت تست در آورده! سه مجموعه تست داره بعد از هر درس تست سراسری،سنجش،تالیفی مزیت بعدی اون اینه که درس به درس هست! یعنی مطالب هر درس رو مطابق با آزمون آزمایشی مطالعه میکنید! به نظرم اگه خوب و کامل بخونیدش درصد خیلی خوبی میتونید بزنید.
و ادبیات جامع مهر ماه هم خیلی خوب و عالی نوشته شده! مزیت اون به نظرم داشتن لغات و تاریخ ادبیات هاست! یعنی لازم نیست برای لغت و تاریخ ادبیات کتاب دیگه ای بخرید!
موفق باشید.

طراحی سایت
یکشنبه 1394/10/6 11:10
باسلام
ممنون از مطالب خوبتون.
پاسخ قاسمی : سلام . ممنون از شما و حضورتون در سایت .