تبلیغات
مرجع تخصصی کنکور96 و دانشگاه فرهنگیان - نکاتی برای یک برنامه ریزی موفقیت آمیز
تابلوی اعلانات وب

راهنمایی ومشاوره

راهنمایی ومشاوره

1. قبل از هر چیز ظرفیت خواندن و توان علمیت رو مشخص کن، چون باید متناسب با اون زمان و مقدار مطالعه ت تعیین بشه. باید بفمی که حداقل چند ساعت مطالعه در روز یا شب برات مفیده. آن را تعیین کن و طبق آن تعداد دروسی که قرار است بخوانی را در آن ساعت ها پخش کن...

 2. در مرحله دوم  مشخص کن که شب بهتر می توانی درس بخوانی یا در روز  به این نکته هم توجه کن که باید ساعت خواب تنظیم شده ای داشته باشی. به طور متوسط 7-8 خواب. استراحت بعد از ناهار راهم به آن اضافه کن.

3.  مشخص کن که چه درس هایی باید بخوانی و برای آن  چه کتاب هایی داری... خواندن و البته فهمیدن آنها می شود هدف و برنامه کلی و نهاییت در کنکور(برنامه بلند مدت).همه دروس را باهم بخوان ولی باید در مقدار آن با توجه به اهمیت آن درس تفاوت وجود داشته باشد.

4. حواست باشد که رمز موفقیت اهداف بلند مدت، داشتن اهداف کوتاه مدتی است که درصد موفقیت آن بالا باشد.

برای این کار، برنامه بلند مدت و زمان خود را به ماهانه، هفتگی و روزانه تقسیم کن. یعنی مشخص کن طی این ماه چه دروسی و کدام قسمت ها باید مطالعه شود، بعد آنرا در برنامه هفتگی و روزانه خود قرار بده.

5.  هرازچندگاهی،مشاور خودت باش و به برنامه ی خودت نگاه کن و کیفیت آن را بررسی کن.

6. برنامه خود را به صورتی بنویس که در روز و هفته، ساعت خالی داشته باشی تا بتونی عقب ماندگی ها رو جبران کنی.

7. به هیچ وجه  هیچ درسی  را دست کم نگیر و بین درسا تعادل برقرار کن. برای اینکه بدونی کدوم درس مهمتره و بیشتر باید روش وقت گذاشت با یه مشاور یا یه رتبه خوب کنکوری مشورت کن.

8.  تمام کارها و برنامه های درسی  که قرار است انجام بدهی یا انجام داده ای یادداشت کن. هم اعتماد به نفست  در مورد اجرا شدن خوب برنامه هات بالا میره و هم میفهمی کجا ها کم کاری کردی تا بتونی توی برنامه ی جدیدت جاشون بدی.

9. به پیشرفت درسی خود توجه کن.حتی میتونی واسه تبریک به خودت جایزه بخری.


دانیال
پنجشنبه 1394/09/19 00:13
برای همین درس منطق وفلسفه؟
پاسخ قاسمی : کتاب تست فلسفه و منطق گاج
دانیال
یکشنبه 1394/09/15 12:57
ببخشید منظورتوان کتاب سفید گاجه؟
پاسخ قاسمی : برای چه درسی؟
دانیال
شنبه 1394/09/14 13:02
باسلام
ببخشید یه سوال داشتم؟
به نظر شما برای درس فلسفه ومنطق کنکور انسانی علاوه بر کتاب درسی چه کمک اموزشی را مناسب تر میدونید که واقعا واسه کنکور مفید باشه
پاسخ قاسمی : سلام . حتما میدونید ک تو سالهای اخیر سوالات این درس به شدت مفهومی شدن . پیشنهاد من فلسفه و منطق گاج هست در درجه اول و بعد هم ابی قلمچی . اما تاکیدم روی گاج هست و اینکه میتونی در کنار اون کتاب فلسفه پیش گاج رو هم بگیری