تبلیغات
مرجع تخصصی کنکور96 و دانشگاه فرهنگیان - ادبیات کنکور
تابلوی اعلانات وب

راهنمایی ومشاوره

راهنمایی ومشاورهقطعا سوال خیلی از کنکوری ها اینه که چه جوری باید درس ادبیات رو خوند ؟ این سوال به ویژه برای بچه های انسانی که درس تخصصیشون محسوب میشه و حجمش هم زیاد تره بیشتر به وجود میاد طبیعتا . من خودم به شخصه سالی که برای کنکور میخوندم به جهت حجم زیاد مطالب این درس از ارایه های ادبی گرفته تا قافیه و عروض و تاریخ ادبیات ایران و جهان و... یه وقتایی حسابی کلافه میشدم . اما با یه تقسیم بندیه خیلی اسون تونستم خوندن این درس رو اسون کنم .
توی این پست ان شاالله دوتا از چهار دسته بندی  رو میگیم و بعدم یه سری نکته ریز برای تقویت این چند بخش .پس حسابی به گوش باشید . 

بخش اول : معنی لغات

این بخش جزو بخشای خیلی مهمه . چندتا پیشنهاد دارم برای تقویت این بخش برای اون دسته از کنکوری هایی که تو این بخش ضعیف هستن به نسبت . 

1ـ حتما لغات و اصطلاحات مهم رو های لایت کنید . 

2ـ لغت‌های مهم املایی یا معنایی رو بعد اینکه تو کتابتون مشخص کردین ؟؟؟ عالیه .... حالا بیاریدشون در برگه خلاصتون . 

3ـ سعی کنید هفته‌ای 5/1 تا 2 ساعت، تو زمانای مختلف (مثلا 3 روز، روزی 30 دقیقه) لغات رو حتما مرور کنید . با این کار لغات ملکه ذهن شما میشن . 

اما بخش دوم: تاریخ ادبیات 

یه بخش مهم و یکم سخت به جهت اینکه حفظ کردنیه و خیلی هم زود فراموش میشه . مخصوصا یه وقتایی که قرار یه سری از اسمای یکم سخت و عجیب و غریب رو حفظ کنید با اثار و .... مثلا خود من به شخصه همیشه با میکل انژ مشکل داشتم .

اما برای این بخش هم دوسه تا توصیه کوچیک داریم . 

اول اینکه  حتما مطالب مورد نیاز تاریخ ادبیات را دسته‌بندی کنید . این کار می‌تونه به صورت قرنا ی مختلف یا موضوعی و یا هر جور که خودتان راحت‌ترین باهاش باشه .  این کار شما باعث می‌شه که  به صورت طبقه‌بندی شده تاریخ ادبیات رو حفظ کنین . و مهمتر اینکه دیرتر فراموش کنین . حتما تاریخ ادبیات را در خلاصه‌ی خود به‌صورت دسته‌بندی شده بنویسین یعنی علاوه بر این که در مورد یک شخص، قرن، نام کتاب و توضیحات را از هم جدا می‌کنین، افراد مختلف رو هم طبقه بندی کنید ؛ مثلا شاعران معاصر و شاعران قرن 3 و ...یکم زمان بره اما نتیجش عالیه . 

اما نکته دوم اینکه تا جایی که میشه نکات رو با رنگای مختلف بنویسید و جذاب . 

و حتما تند تند مرورش کنید . حتی اگر در حد ی نگاه گذرا بود. 

و نکته سوم تو این بخش اینکه اگر دقت کرده باشید یه بخشی به نام اعلام هم تو کتاب دوم و سوم  وجود داره . بچه ها ازین بخش به خاطر زیاد بودن نگذرید . حتما تا جایی که میتونید نکته هاش رو تو خلاصه هاتون بیارید . 

دوستان خوب کنکوری پی گیر بخش سوم و چهارم در پست بعدی باشید ... 


کنکوووری
چهارشنبه 1394/08/27 21:03
سلام خسته نباشید
منطقه ۳ام برای قبولی دانشگاه دولتی اصفهان رشته مترجمی زبان انگلیسی چ رتبه ایی باید داشته باشم؟ممنون میشم جواب بدین
کنکوووری
چهارشنبه 1394/08/27 20:27
سلام خسته نباشید
منطقه ۳ام برای قبولی دانشگاه دولتی اصفهان رشته مترجمی زبان انگلیسی چ رتبه ایی باید داشته باشم؟ممنون میشم جواب بدین